НЕЗВАЖАЮЧИ НА ПАНДЕМІЮ COVID-19, УКРАЇНА І КИТАЙ ПРОДОВЖУЮТЬ СПІВПРАЦЮ В ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІЙ СФЕРІ

НЕЗВАЖАЮЧИ НА ПАНДЕМІЮ COVID-19, УКРАЇНА І КИТАЙ ПРОДОВЖУЮТЬ СПІВПРАЦЮ В ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІЙ СФЕРІ

Про це у інтерв’ю виданню Сіньхуа сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Незважаючи на пандемію COVID-19, Україна і Китай продовжують співпрацю в торговельно-економічній сфері та надають одне одному підтримку в боротьбі проти захворювання.

У минулому році Китай став найбільшим торговим партнером України. За даними Державної служби статистики, двосторонній товарообіг досяг 12,79 млрд доларів США. Однак в поточному році на шляху розвитку торгово-економічних відносин двох країн з’явилися серйозні перешкоди – пандемія і карантин, введений 12 березня на всій території України для запобігання поширенню нового коронавірусу.

Пандемія сильно вплинула на україно-китайську торгівлю, оскільки зараз ускладнена логістика. Українські та китайські компанії, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю, витрачають більше часу і ресурсів, щоб розмитнити товар, так як в українських портах, наприклад в Одесі, утворилися величезні черги. Втім, навіть в таких складних умовах дві країни продовжують торгово-економічне співробітництво.

Україна і Китай зможуть відновити колишню динаміку торгівлі і досягти інших успіхів у взаємодії.  Україні лиш слід посилювати багатовекторність своєї зовнішньої політики і приділяти більше уваги зміцненню співробітництва з КНР на державному рівні.

На тлі поширення COVID-19 важливим аспектом українсько-китайського співробітництва стала взаємна допомога в боротьбі з пандемією. Коли новий коронавірус лютував в КНР, українські компанії та організації відправляли засоби індивідуального захисту для китайських медиків. Україна отримала від Китаю відповідну підтримку після того, як епідемія COVID-19 спалахнула на її території.

“Кажуть, друзі пізнаються і в радості, і в біді. Цього року ми відчули на собі цю народну мудрість. У важку хвилину наші держави протягнули один одному руку допомоги у вигляді медичних засобів захисту для лікарів”, – заявив президент Торгово-промислової палати Українм Геннадій Чижиков.

Він додав, що українська сторона також вивчає досвід КНР в області боротьби з пандемією і протидії негативному впливу спалаху COVID-19 на економіку.

“Китай першим прийняв на себе удар пандемії. Зараз же, поки в Європі ще вирує коронавірус, Китай відновлюється і бореться з наслідками захворювання. Ми переймаємо цей досвід і бажаємо нам усім якомога швидше успішно подолати епідемію”, – сказав президент ТПП України.