МІНІСТР РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПРЕДСТАВИВ МЕХАНІЗМИ ПІДТРИМКИ МІКРО- І МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

МІНІСТР РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПРЕДСТАВИВ МЕХАНІЗМИ ПІДТРИМКИ МІКРО- І МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

Сьогодні, на засіданні Координаційної ради з питань розвитку мікро- та малого підприємництва Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко озвучив програмні дії Уряду і Мінекономіки, спрямовані на підтримку мікро- і малого бізнесу в умовах обмежувальних заходів у зв’язку з COVID-19.

На зустрічі було озвучено перші пом’якшення карантинних обмежень з 11 травня:

  • робота торговельного та побутового обслуговування громадян;
  • робота закладів громадського харчування на виніс;
  • робота літніх майданчиків кафе і ресторанів.

Чіткий перелік дозволених видів господарської діяльності буде доопрацьований спільно з дотичними міністерствами  і представлений на наступному засіданні Уряду.

Крім того йшлося про продовження мораторію на перевірки малого бізнесу, обговорення питання ЄСВ з Мінфіном та Мінсоцполітики щодо пошуку комплексного збалансованого рішення.

Підтримка по частковому безробіттю.

Уряд виділив 4,7 млрд на цю підтримку. Скористатись можуть малі та середні роботодавці, які зупинили або ж скоротили діяльність через карантин. Ці кошти дозволять роботодавцям виплатити зарплати їхнім працівникам, попередити звільнення, зберегти робочі місця по всій країні.

Програма “5-7-9”

Можливість рефінансування кредитів під 0% протягом року.  Розмір кредитного портфелю за цією програмою – 35 млрд грн.

Програма “Нові гроші”

Кредитування для мікро- і малих підприємців під 3% на 2 роки.

“Це чітка дорожня карта від Уряду і Міністерства у напрямку допомо ги саме мікро- і малому бізнесу. Ми бачимо ріст заявок по програмі з часткового безробіття. Ми звертаємось до всіх підприємців активно користуватися й іншими запропонованими механізмами. Більше того, нам дуже важливо чути зворотні думки і конкретні пропозиції від бізнесу. Ми готові до діалогу і до компромісних спільних рішень”, – прокоментував Міністр Ігор Петрашко.

За матеріалами прес-служби Мінекономіки